четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Времето сончево, благ пад на температурите

soncevo-vreme-so-temperatura-do-35-stepeni

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната до 32 до 38 степени.

 

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Од среда до сабота во западните делови од земјава ќе се зголемуваат условите за краткотраен дожд со грмежи.

Најчитани вести