среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Времето сончево и топло, температура до 32 степени

vreme

Поврзани вести

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а кон крајот на денот во источните делови  од земјата ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Следните денови ќе преовладува топло време, во попладневните часови можна е локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во сабота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести