петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Времето сончево и топло

vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од 18 до 24 степени.

До понеделник ќе се задржи топло и претежно стабилно време, само во сабота попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести