недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Времето сончево со локална облачност

sonce i nebo

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 20 до 28 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести