Македонија

Времето сончево со локална облачност

Времето сончево со локална облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 20 до 28 степени.