Македонија

Времето сончево, температура до 16 степени

Времето сончево, температура до 16 степени

Сончево и потопло време со мала облачност не очекува денеска во земјава. По одделни котлини претпладне ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Дневната температура температура ќе се движи од девет до 16 степени.

Наредните денови дневните температури ќе бидат во пораст и релативно високи за овој период од годината, и тоа во југоисточните делови и на повисоките места и планините. Според УХМР, максималната днeвна температура утре ќе биде 17, во среда 18, а во четврток 19 степени.