сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

Времето сончево, температура до 17 степени

soncevo-vreme-640x341

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Наутро со услови за магла по одделни котлини.

Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините.

Најчитани вести