четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

Времето сончево, температура до 19 степени

lepo-vreme-mondo-stefan-stojanovic-27

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Локални врнежи од дожд се можни во претпладневните часови во источните елови од земјата. Во текот на утрешниот ден ветерот ќе биде слаб до умерен и претежно од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната  од 13 до 19 степени.

 

И во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со умерен, а во некои делови и засилен ветер од јужен правец. Дневната температура до четврток нема значително да се менува, а во петок ќе бележи благо опаѓање.

Најчитани вести