ТОП,Македонија

Времето сончево, температура до 32 степени

Времето сончево, температура до 32 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 32 степена.

УХМР за наредните денови најавува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура на воздухот.