понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 38

Времето сончево, температура до 32 степени

soncevo1-640x320

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 32 степена.

УХМР за наредните денови најавува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура на воздухот.

Најчитани вести