сабота, 26 ноември 2016  |  Вести денес: 7

Времето сончево, температура до 14 степени

esen-sonceee

Последни вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

 

Во текот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини.

Најчитани вести