понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Времето сончево, температура до 17 степени

vreme

Последни вести

Од денеска ќе следи период на постабилно и посончево време. Преодно наоблачување со краткотраен пороен дожд ќе има во четврток претежно во западните и северните делови од земјата. Утринските и дневните температури до четврток ќе бидат во пораст, а потоа ќе се задржат на достигнатото ниво.

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во централните дeлови со повеќе сонце, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Температурата од девет до 21 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести