Македонија

Времето сончево, температурата до 31 степен

Времето сончево, температурата до 31 степен

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 25 до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 7.