среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Времето сончево, температурата до 31 степен

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 25 до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 7.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести