понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 63

Времето сончево, температури до 36 степени

soncevo2222.jpg-500

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево сo умерена облачност. Ќе дува слаб наместа умерен ветер во западните делови од југозападен, а во останатите делови ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во четврток и во петок ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе има и појава на локален дожд и ретки грмежи. За време на викендот повторно се очекува стабилно и топло време.

Најчитани вести