ТОП,Македонија

Времето сончево и топло, температура до 38 степени

Времето сончево и топло, температура до 38 степени

Денеска не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во попладневните часови и во текот на ноќта во западните делови ќе има појава на локален пороен дожд, проследен со грмежи и засилен ветер.

Утринската температура се движи од 13 до 22 целзиусови степени, а максималната дневна ќе достигне од 27 до 38 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.