среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 45

Времето сончево и топло и во наредните денови

Поврзани вести

Метеоролозите најавуваат претежно сончево и многу топло време во наредните денови.

Температурата ќе биде највисока денеска и утре, долж Повардарието до 39 степени, а од среда ќе има пад за два до три степени.

УВ индексот е висок и изнесува 8.

Најчитани вести