сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Времето сончево и топло, температура до 27 степени

vreme

Последни вести

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 27 степени.

Во наредните денови ќе биде претежно стабилно, сончево и значително потопло.  Во вторник попладне ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести