Македонија

Времето сончево и топло

Времето сончево и топло

Денеска не очекува сончево и топло време. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 22 дo 27 степени.

До четврток времето ќе биде стабилно и суво, со благ пораст на дневната температура.