петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Времето сончево и топло, температура до 29 степени

vreme

Поврзани вести

Денеска не очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Попладне се можни услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб јужен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 22 до 30 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести