Македонија

Времето сончево и топло, температура до 31степен

Времето сончево и топло, температура до 31степен

Денеска не очекува сончево време со повремена облачност со максимални температури до 31 степен.

Од понеделник не очекува сончево и топло време со дневни температури од 26 до 33 степени, во вторник од 27 до 34 со можни слаби врнежи од дожд во северните делови од земјата и во среда максималните дневни температури ќе бидат од 28 до 35 Целзиусови степени.