сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Времето сончево и топло, температура до 31степен

vreme

Поврзани вести

Денеска не очекува сончево време со повремена облачност со максимални температури до 31 степен.

Од понеделник не очекува сончево и топло време со дневни температури од 26 до 33 степени, во вторник од 27 до 34 со можни слаби врнежи од дожд во северните делови од земјата и во среда максималните дневни температури ќе бидат од 28 до 35 Целзиусови степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести