среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Времето сончево и топло, температура до 32 степени

soncevo-5003

Поврзани вести

Денеска во земјава не очекува претежно сончево и топло време. Утринската температура ќе се движи од седум до 19, а дневната од 25 до 32 степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во четврток ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. До четврток температурата ќе биде во покачување, а од петок ќе има тенденција на благо опаѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести