четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Времето сончево и топло, температура до 34 степени

sonce i nebo

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 29 до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести