сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Времето сончево и топло, температура до 36 степени

soncevo1

Поврзани вести

Времето денеска сончево и топло. Во текот на ноќта ќе има услови за краткотраен дожд.

Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени, а УВ индексот ќе изнесува осум.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести