Македонија

Времето сончево и топло, температура до 36 степени

Времето сончево и топло, температура до 36 степени

Времето денеска сончево и топло. Во текот на ноќта ќе има услови за краткотраен дожд.

Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени, а УВ индексот ќе изнесува осум.