среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето сончево и топло, температура до 36 степени

vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од западен правец. Попладне и понатаму ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 30 до 36 степени.

Во четврток и петок во попладневните часови и понатаму ќе се задржи нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. За време на викендот стабилно, сончево и убаво време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести