недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Времето сончево и топло, тепература до 25 степени

esensko-sonce-500

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Во одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла.

Дневната температура ќе се движи од 16 до 25 степени Целзиусови.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести