сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето сончево и топло

119460191

Поврзани вести

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни планински предели ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време со утринска температура до 16 и дневна до 34 степени.

Во охридско-преспанскиот регион ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен западен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени, а во дојранскиот крај ќе преовладува сончево време со максимална температура до 35 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и потопло, а за време на викендот ќе има локална појава на краткотраен дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести