понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето сончево со магла во котлините

sonce-500

Последни вести

Времето во земјата денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

По одделни котлини се очекува да има магла, а ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени

Најчитани вести