Македонија

Времето сончево со магла во котлините

Времето сончево со магла во котлините

Времето во земјата денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

По одделни котлини се очекува да има магла, а ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени