вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Времето сончево со умерена облачност

sonce silno

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, но попладне ќе настапи дестабилизација со зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд проследени со грмежи особено во западните делови од земјава.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 19 до 25 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести