Македонија

Времето сончево со умерена облачност

Времето сончево со умерена облачност

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, но попладне ќе настапи дестабилизација со зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд проследени со грмежи особено во западните делови од земјава.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 19 до 25 степени.