среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Времето сончево, температура до 17 степени

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време. По котлините и речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Кон крајот на работната недела се очекува промена на времето со засилување на ветерот и повремен локален дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести