сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето сончево, температура до 24 степени

sonce-oblaci

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а во попладневните часови постепено ќе има зголемување на облачноста која најпрво ќе почне да се појавува во западните делови, а веќе во ноќните часови насекаде.

Преку ноќта ќе има слаб локален дожд во западните делови. Преку денот ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе sе движи од еден до осум, а дневната од 21 до 26 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево, а кон крајот на денот ќе има наоблачување. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до 24 степени.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд кој на повеќе места ќе биде со слаб, а во крајните западни и јужни делови со умерен интензитет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести