петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Времето сончевo, температура до 28 степени

20120921-soncevo

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево, а попладне со мала до умерена локална облачност. Во утринските часови по одделни котлини можна е појава на слаба магла. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести