недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Времето сончево, температура до 28 степени

soncevo11

Поврзани вести

Денеска ќе имаме сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 до 28 степени.

За време на викендот во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд со појава на ретки грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести