среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Времето сончево, температура до 36 степени

soncevo-5003

Поврзани вести

Не очекува сончев и топол ден. Во северозападните и североисточните планински предели ќе има услови за краткотраен дожд со можни ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 28 до 36 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести