четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Времето сончево, температура до 8 степени

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време. Утринските температури и понатаму на повеќе места ќе бидат под нулата.

За време на викендот во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Најчитани вести