недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето сончево, температурата до 28 степени

sonce

Поврзани вести

Во текот на претпладневните часови не очекува сончево време со умерена облачност, а попладне и кон крајот на денот нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен и засилен југозападен ветер.

Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени.

Од попладневo ќе има значителна промена на времето со нестабилност, поројни врнежи и пад на температурата. Пообилни врнежи ќе има утре, кога на места ќе наврнат над 30 литри на метар квадратен и ќе дува засилен ветер. Потоа до сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести