Македонија

Времето сончево, топло, но и ветровито

Времето сончево, топло, но и ветровито

Времето во Македoнија ќе биде сончево, но и ветровито. Ветерот ќе достигне брзина до околу 70 км/час

Температурата од 22 до 31 степен.

Во наредните денови следува период на претежно стабилно и топло време, но можна е појава изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.