недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Времето сончево, топло, но и ветровито

vreme

Поврзани вести

Времето во Македoнија ќе биде сончево, но и ветровито. Ветерот ќе достигне брзина до околу 70 км/час

Температурата од 22 до 31 степен.

Во наредните денови следува период на претежно стабилно и топло време, но можна е појава изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести