вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Времето стабилно и суво, температурите под нулата

studeno vreme

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус пет, а дневната од минус пет до два степена.

Во наредните четири дена ќе се задржи претежно стабилно и суво време, со ниски утрински температури. Во петок се очекува постепен пораст на температурите, а позначително затоплување ќе има во деновите од викендот.

Најчитани вести