Македонија

Времето студено, попладне повторно снег

Времето студено, попладне повторно снег

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со локален снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Температура во Македонија ќе се движи од минус пет до три степени.

Во Скопје слично време со температура до минус два степени.