среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Времето студено, попладне повторно снег

sneg

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со локален снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Температура во Македонија ќе се движи од минус пет до три степени.

Во Скопје слично време со температура до минус два степени.

Најчитани вести