недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Времето суво и стабилно, во котлините магла

Зголемување на облачноста ќе има в недела, кога ќе има и услови за локален дожд.

magla

Поврзани вести

Во наредниот период на се очекува позначителна промена на времето.

Ќе се задржи претежно стабилно и суво, по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Зголемување на облачноста ќе има в недела, кога ќе има и услови за локален дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести