вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Времето топло, попладне дожд и грмежи

vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а дневната од 28 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести