четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

Времето топло, температура до 38 степени

soncevo2222.jpg-500

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Кон крајот на денот во северозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Во понеделник и вторник ќе преовладува променливо облачно време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, а дневната температура ќе биде во опаѓање. Од среда условите за попладневна нестабилност ќе се намалат.

Најчитани вести