сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето врнежливо и ветровито

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Времето денеска претежно облачно во западните и јужните делови со повремен локален дожд.

Во вечерните и ноќните часови врнежите ќе се прошират и интензивираат на повеќе места. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервалот од 14 до 19 степени.

И утре времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во јужните делови од земјава, каде ќе има услови за ретки грмежи. Потоа до вторник ќе преовладува стабилно време со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести