недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Времето врнежливо, температура до 31 степен

dozd-500

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 26 до 31 степен.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести