понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Врие од полиција на Бит Пазар, грабеж во „Македонска пошта“

makedonska posta

Поврзани вести

Врие од полиција на Бит Пазар. Од полицијата инфрмираат дека имало грабеж во експозитурата на „Македонска пошта“, пишува Курир.

Како што велат од МВР, околу 7:30 часот маскиран разбојник вооружен со пиштол им се заканувал на тројцата вработени, а од поштата одзел околу 80.000 денари.

Истрагата е во тек.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести