недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Врнежите кон крајот на денот ќе престанат

dozd-550x320

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен слаб до умерен дожд, попладне проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб источен ветер. Кон крајот на денот врнежите насекаде ќе престануваат. Максималната температура ќе се движи од 19 до 25 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои ќе имаат променлив интензитет проследени со локална појава на грмежи.

Поинтензивна нестабилност ќе има во петок попладне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести