петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Врнежлив викенд, од вторник повторно сончево време

Повремен локален дожд за викендот, од вторник стабилно со постудени утра

dozd 123

Поврзани вести

За време на претстојниот викенд и на почетокот на следната работна недела ќе преовладува облачно време со повремен локален дожд, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурите во следните денови ќе бидат во постепен пад.

Од вторник ќе се стабилизира времето, а утринските температури ќе бидат пониски.

За првиот ден од викендот може да очекува променливо време со локален дожд и температура од девет степени во Маврово до 15 степени во Битола, Струмица и Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

За в недела може да очекувате слично време со температура од осум до 14 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести