сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Врнежливо и свежо време

vrne

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде облачно, свежо и врнежливо. На места ќе има пообилни врнежи од дожд, проследени со грмежи и се очекува локално да наврнат и над 30 литри на квадратен метар.
Ќе дува и слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 16 до 27 Целзијусови  степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 Целзијусови степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести