среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Врнежливо време не очекува до сабота

dozd.gif-500

Последни вести

Времето ќе биде облачно и врнежливо до сабота.

Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, особено претпладне кога се очекува локално да наврнат до 20 литри на метар квадратен, соопштуваат од УХМР.

Пообилни врнежи во четврток и петок ќе има на повеќе места, а локално ќе бидат со пороен карактер, проследени со грмежи. Се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен во овие два дена.

Утре врнежи од снег ќе има на повисоките планини, а потоа само на највисоките планински врвови.

Ќе дува умерен, повремено и засилен југоисточен ветер.

Најчитани вести