вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Врнежливо време со опасност од појава на град

grad

Поврзани вести

Следува период на променливо облачно време со чести врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со појава на град.

Се очекува да наврнат и поголеми количини на воден талог.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести