недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Врнежливо време со сончеви периоди

vreme

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд.

Врнежите ќе бидат повеќе застапени во јужните и западните делови. Во северниот дел од земјава ќе има подолги сончеви периоди, а врнежи во овие денови се очекуваат во попладневните часови. Ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 13 до 19 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне, особено во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Во понеделник и вторник ќе преовладува претежно облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, а повеќе врнежи се очекуваат претпладне. Потоа следува период на стабилно и суво време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести