сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Врнежливо време со температура до 18 степени

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе достигне до 16 степени.

dozd-07

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од шест до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат со послаб интензитет, а на места ќе се проследени со ретки грмежи. Дневната температура ќе биде доста ниска за овој период од годината, а потоа постепено ќе затоплува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести