петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Врвот на поплавниот бран во Белград се очекува во вторник и среда

poplava-rodos

Поврзани вести

Кулминирање на поплавите во Белград се очекува во вторник или среда, јавуваат од српското Министерство за внатрешни работи.

Поради поплавите досега во Србија се евакуирани над 16.000 луѓе. Евакуацијата продолжува во Обреновац, Барич, Сремска Митровица, во реонот на Пожаревац и во неколку други места. Без струја во моментов се околу 76.000 домови во 13 општини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести